2013 Balandžio 22
Overkill

"Overkill" istorija prasidėjo 1981 metais New Providence mieste, New Jersey valstijoje, kuomet būgnininkas Rat Skates (tikr. Lee Kundrat) ir bosistas Carlos "D.D." Verni buvo išmesti iš punk grupės "Lubricunts". Nepaisant to, jog abiejų muzikantų sceniniai pseudonimai buvo parinkti žimonų punk rock veikėjų garbei (Rat Scabies iš "The Damned" ir Dee Dee Ramone iš "Ramones"), tačiau jimes visgi lemta išgarsėti buvo thrash metal scenoje.
Prie dueto prisijungė gitaristas Dan Spitz ir grupės "D.O.A." vokalistas Bobby "Blitz" Ellsworth. Netrukus į savo gretas priėmus dar vieną gitaristą Rich Conte ir pasivadinus "Overkill" vardu, prasidėjo koncertai vietos baruose, grojant "Ramones", "The Dead Boys", o vėliau - "Iron Maiden", "Judas Priest" ir "Black Sabbath" kūrinius.
Maždaug tuo pačiu metu susikuria ir kita būsimoji thrash metal legenda - "Anthrax", į kurios pusę netrukus perbėga gitaristas D.Spitz. Pilnavertė pamaina atsiranda 1982-aisiais, kuomet ateina "The Droopouts" narys Bobby Gustafson.
"Overkill" repertuaro vis didesnę dalį pradeda užimti savos kūrybos dainos, o 1983 m. išleidžiama pirmoji demo kasetė "Power in Black", kurioje įamžinamos penkios 1981-1983 m. eros dainos. Po metų įrašoma dar viena demo kasetė "Feel the Fire", o titulinė daina patenka į "Metal Blade Records" kompanijos rinkinį "Metal Massacre V". Netrukus kūrinys "Death Rider" patalpinamas ir į rinkinį "New York Metal'84".
1985-aisiais nedidelė leidybinė kompanija "Azra Records" išleidžia minialbumą "Overkill" bei demo juostą "Rotten To The Core". Taip pačiais metais į kolektyvą atkreipia dėmesį Jon Zazula - žmogus, išgarsinęs "Metallica" bei "Anthrax". Jo parduotuvėlėje "Rock'n'Roll Heaven" buvo parduota 1500 "Power in Black" kopijų, tad nieko keisto, kad jam priklausančioje kompanijoje "Megaforce" buvo išleistas debiutinis "Overkill" albumas "Feel the Fire". Po to sekė koncertai su "Megadeth" ir "Anthrax", o Europoje svečiuotasi drauge su "Slayer".
Grupės populiarumas dar labiau išaugo 1987 metais išleidus antrąjį diską "Taking Over" ir pasirašius kontraktą su "Atlantic Records". Dainai "In Union We Stand" sukuriamas vaizdo klipas, kuris dažnai transliuojamas per MTV televiziją. Vėliau vėl išvykstama koncertuoti į Europą, kur apšildomi vokiečiai "Helloween".
Dar tais pačiais metais išleidžiamas EP "!!!Fuck You!!!", kurio titulinė daina - kanadiečių grupės "The Subhumans" cover'is. Taip pat į EP patalpinamos Klyvlende vykusio koncerto ištraukos.
Vėliau ateina laikas permainoms - iš "Overkill" išeina Rat Skates, kurį keletui koncertų pavaduoja Mark Archibole, o vėliau ilgesniam laikui įsitvirtina buvęs "Paul Di'Anno's Battlezone" būgnininkas Sid Falck.
1988-aisiais grupė sugrįžta su albumu "Under the Influence", kurį prodiusuoja garsusis Michael Wagener, be kurio indėlio neišsivertė geriausi "Accept' ir "Dokken" diskai. Viso to rezultatas - "Under the Influence" tapo labiausiai komerciškai pavykusiu "Overkill" albumu.
Po metų išleidžiamas dar vienas kultinis darbas - "The Years of Decay", kurį pristatyti Amerikos publikai išvykstama su "Testament". Tačiau vėliau "Overkill" gerbėjus pasiekia liūdna žinia - grupę palieka gitaristas ir vienas iš pagrindiniu kompozitorių Bob Gustafson. Vietoje jo į kolektyvą priimamas buvęs Bob gitaros technikas Rob Cannavino ir "Faith or Fear" narys Merritt Gant. Tokios sudėties penketukas 1991 metais išleidžia albumą "Horrorscope". Nors netekus vieno iš kompozitorių buvo abejonių kaip pakryps "Overkill" karjera, tačiau diskas nenuvylė. Priešingai - dar iki tol grupė neskambėjo taip sunkiai ir niūriai.
Po albumo išleidimo "Overkill" gretas palieka būgnininkas Sid Falck, o jį pakeičia Tim Mallare iš "M.O.D.". Naujų dainų gerbėjams teko laukti iki 1993 metų, kuomet išleidžiamas diskas "I Hear Black", kuriame gerokai nutolstama nuo tradicinio thrash metal skambesio, o jau daugiau ekperimentuojama. Dėl to grupė susilaukia nemažos kritikos dozės. Į koncertinį turą leidžiamasi su "Savatage" ir "Non-Fiction".
"Atlantic Records" kontrakto pabaigą žymi albumas "W.F.O." (iššifruojamas kaip "Wide Fucking Open"), pasirodęs 1994-aiais. Jo pavadinimas dedikuotas visiems skeptikams, grupę palaidojusiems po ne itin sėkmingo paskutiniojo albumo. Šįkart kolektyvas grįžta prie seno gero thrash, o instrumentinį kūrinį "R.I.P. (Undone)" dedikuoja prieš metus žuvusiam "Savatage" gitaristui Chriss Oliva. Bet muzikiniame pasaulyje thrash metal stilius jau smarkiai nusileido išpopuliarėjusiai grunge muzikai, tad "Overkill" jau pasirašo sutartį su kuklesne CMC International" kompanija.
1995 metais išleidžiamas dvigubas koncertinis diskas "Wrecking Your Neck Live", žymintis kolektyvo aktyvios veiklos 10-metį. Visgi vėliau vėl sekė nelinksmos naujienos - šeimai daugiau laiko nutarė skirti gitaristas Merritt Gant, o Rob Cannavino patiria sužalojimu pakliuvęs į motociklo avariją. Su naujais nariais Sebastian Marino ("Anvil") ir Joe Comeau (iki tol buvęs "Liege Lord"...vokalistu) 1996-aisiais išleidžiamas albumas "The Killing Kind", kuris sutinkamas gana palankiai ir ne viename sunkiosios muzikos leidinyje gavo "Mėnesio albumo" vardą. Grupė dar sudalyvauja rinkinio "Legends of Metal - A Tribute to Judas Priest" įrašyme, kuriam padovanoja dainą "Tyrant".   
1997 metų rudenį "Overkill" gerbėjus pradžiugina nauju albumu "From The Underground And Below". Dainai "Long Time Dyin'" susukamas vaizdo klipas, bet dėl sunkiosios muzikos populiarumo nuosmukio jis beveik nepastebimas. Koncertinio turo metu kolektyvas dalijasi scena su "Nevermore", "Angel Dust".
Vėliau grupė sumažina apsukas, nes vokalistui B.Ellsworth diagnozuojama reta nosiaryklės vėžio forma. Laimei, muzikantas ligą nugali ir 1999 metų pradžioje "Overkill" sugrįžta su puikiu albumu "Necroshine". Taip grupė pateko į istoriją, kaip pirmasis thrash metal kolektyvas, išleidęs 10 albumų. Beje, "Necroshine" dar ypatingas tuo, jog dvejose dainose ("Let Us Prey" ir "Revelation") girdime ir vokalisto "Blitz" sesers Mary Ellsworth balsą.
Paskui seka narių kaita - gitaristą Sebastian Marino pakeičia Dave Linsk, su kuriuo grupė išsiruošia į koncertinį turą. Bene įsimintiniausi jo momentai - pasirodymai "Dynamo" ir "With Full Force" festivaliuose.
Tais pačiais metais "Overkill" išleidžio cover'ių albumą "Coverkill", kuriame sudedami grupei padariusių įtaką dainų perdirbiniai, specialiai įrašyti šiam diskui arba užsilikę nuo senesnių įrašų sesijų. 2000 metų žiemą "Overkill" ir "Annihilator" išvyksta koncertuoti į Europą, o vasario 25 dieną įvyksta liūdnai pagarsėjęs pasirodymas Vilniaus "Geležiniame kablyje". Kaip žinome, koncerto metu kilo gaisras, o tuo metu scenoje buvusiems "Overkill" teko nutraukti šou.
To paties turo metu įvyko dar vienas nemalonus įvykis - iš "Annihilator" pašalinus dainininką Randy Rampage, mikrofoną perėmė "Overkill" narys Joe Comeau. Likusi ketveriukė išleido albumą "Bloodletting", kuris primena auksinius thrash metal laikus, bet savyje turi ir nemažai modernių prieskonių.
Toliau seka koncertai su "Judas Priest" frontmeno soliniu projektu "Halford", kurių metu prie "Overkill" vėl prisijungia Joe Comeau. Tačiau laikinai iš grupės pasitraukia vienas iš senbuvių D.D.Verni, kurio šeimoje buvo laukiama pagausėjimo. Vietoje D.D. priimamas Derek "Skull" Tailer iš "Dee Snider's Sickmuthafuckers".
2002 metais Ellsworth, sugrįžęs Verni, gitaristas Linsk, būgnininkas Mallare ir iš bosisto gitaristu tapęs Tailer Niudžersyje įrašo pirmąjį koncertinį "Overkill" dvd "Wrecking Everything - Live". To turo metu thrash metal veteranų koncertus apšildė "Wicked Mystic" ir "Iron Maiden" palikęs dainininkas Blaze Bayley. Deja, Birželio 27 dieną scenoje B.Ellsworth ištinką nedidelis insultas. Po to pradeda sklisti gandai apie tai, jog "Blitz" patyrė komą, o vėliau ir mirė. Laimei, gandai apie vokalisto mirtį buvo gerokai perdėti ir 2003 metų kovą "Overkill" sugrįžo su nauju albumu "Killbox 13". Grupę palikus Tailer, buvo surengti įspūdingi koncertai Japonijoje su "Testament", "Death Angel" ir "Flotsam and Jetsam".
"Overkill" apie save primena 2005 metais išleisdami diską "ReliXIV". Deja, netrukus grupės gerbėjus pasiekė liūdna žinia - prieš pat koncertinį turą iš kolektyvo gretų pasitraukia būgnininkas Tim Mallare, kurį pakiečia Ron Lipnicki iš grupės "Hades".
2007 metais "Overkill" vėl sugrįžta pas Jonny Zazula bei jo žmoną Marsha, kurie jau dirba įrašų kompanijoje "Bodog Music". Būtent ji išleidžia diską "Immortalis", kuriame vieną dainą atlieka ir "Lamb of God" vokalistas Randy Blythe.
Tais pačiais metais kolektyvas sudalyvauja festivalyje "Wacken Open Air", kurio pasirodymas nufilmuojamas ir 2008-aiais išleidžiamas dvd "Live at Wacken Open Air 2007".
Vėliau pasirašoma sutartis su leidybine kompanija "Nuclear Blast" ir 2010-ųjų pradžioje įrašomas puikiai sutiktas albumas "Ironbound", kuris po 17 metų pertraukos (nuo "I Hear Black" pasirodymo) vėl "Overkill" vardą patalpina "Billboard 200" topo sąraše.
Naujų dainų tenka laukti iki 2012 metų, kuomet pasirodo diskas "The Electric Age". Deja, koncertinį turą su "Testament" bei "Flotsam and Jetsam" grupei tenka nutraukti dėl vokalisto B.Ellsworth ligos. Visgi pasveikę muzikantai po 13 metų pertraukos vėl sugrįžta į Lietuvą. Vilniaus klube "New York" gesintuvai jau paruošti...
Komentarai
Vardas:


Kiek bus du kart du plius 2 ?